У неділю у понад 2 тисячах міст світу відбулися демонстрації за участі сотень тисяч людей з вимогою вжити негайних заходів протидії кліматичним змінам.
Акцію під назвою “Народний кліматичний марш” із закликом скоротити викиди двоокису вуглецю в атмосферу провели за 2 дні до кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку.
Сам генеральний секретар ООН узяв участь у демонстрації.
Пан Гі-Мун:
“Кліматичні зміни є визначальною проблемою нашого часу. Більше не можна втрачати час. Якщо не діяти тепер, доведеться заплатити значно більше”.
Марш у Нью-Йорку був найбільшим – 310 тисяч учасників із 600 тисяч, які демонстрували в усьому світі.
У бразилійському Ріо-де-Жанейро сотні вийшли на протест, незважаючи на дощ.
Ще тисячі демонстрували у Берліні, а загалом акції відбулися у 161 країні світу, включно з Афганістаном, Болгарією, Францією, Великою Британією, Італією.
Рене Шаар, німецький активіст боротьби із кліматичними змінами:
“Ми вважаємо, що кліматичний саміт у Нью-Йорку є надзвичайно важливим. Саме тому ми хочемо надіслати політичний сигнал. Ми хочемо, щоб нас почули, хочемо показати політикам, що щось слід робити для захисту клімату”.
У Брюсселі близько тисячі людей пройшли до міністерства закордонних справ і вручили петицію, що її підписало півтора мільйона людей. Неділя у столиці Бельгії була оголошена днем, вільним від авт. Організатори кажуть, що результатом стала найбільша у Європі зона без машин.
Тисячі австралійців пройшли вулицями Мельбурна, а у Кернсі кілька десятків людей протестували біля зали, де проводили зустріч міністри фінансів країн Великої двадцятки.