Від п‘ятниці набрали чинності нові санкції Євросоюзу та США проти Росії. Заходи тиску заторкнули російські банки, яким обмежили надання позик та інвестиційних послуг.
До переліку також потрапила низка російських оборонних концернів та кілька паливно-енергетичних компаній. Євросоюз також додав 24 прізвища до списку тих, кому заборонено в‘їзд до країн ЄС та чиї активи в європейських банках заморозять. Серед них депутати Держдуми та лідери сепаратистів.
Ось як пояснив ці кроки ЄС Мартін Шульц – президент Європарламенту:
“Це спільне рішення, і двері залишаються відкритими. Але ми вже чітко пояснили, якщо Росія не скористається цим шансом – ми запровадимо наступний рівень санкцій”.
Президент Росії, що брав участь у саміті ШОС в Душанбе, назвав ці санкції дивними на тлі перемир‘я, а очільник МЗС заявив, що вони шкодять процесу мирного врегулювання конфлікту.
“Ми реагуватимемо спокійно, адекватно, керуючись, передусім, необхідністю захисту наших власних інтересів,” – заявив Сєрґєй Лавров.
В Європі вважають, що санкції мають діяти до того часу, поки президент Путін не виведе свої війська й техніку з території України. Ось думка прем‘єр-міністра Румунії Віктора Понти:
“Я вважаю, що нам треба довести нашу рішучість, і ми повинні з усією відповідальністю продемонструвати, що ніхто не може змінити міжнародне законодавство, ніхто не має права знущатися над якоюсь країною Європи. Тож справа варта того, аби європейська спільнота платила за це такою ціною”.
Росія тим часом розглядає можливість заборони імпорту автомобілів та деяких видів одягу. Міністерство економічного розвитку РФ вже підготувало перелік цих товарів.