“Надто довго надто повільна” – таким був вирок світовій економіці Міжнародного Валютного Фонду в середині 2016 року. Слабке зростання стабільних економік і також ринків, що розвиваються, загальмувало показник на рівні приблизно 3% упродовж кількох років.
Сарра Чаппел, кореспондент еuronews
“Учасники цього Світового Економічного Форуму в Давосі сподіваються, що 2017-й буде роком виходу глобальної економіки з депресії. Також виглядає, що політика у Сполучених Штатах гратиме критичну роль для решти світу.”
Дональд Трамп пообіцяв знизити податки та скоротити регулювання. Голова інвестиційної компанії BCG Джефф Шумахер каже, що не є прибічником принципів Трампа, однак з оптимізмом дивиться на перспективи бізнесу за його президентства:
“Дональд Трамп міг би стати підприємцем підприємців та створити зростання у США. Якщо податок на прибутки компаній зменшиться, якщо буде менше регулювання, ми побачимо як більше капіталу прийде до США. За умов припливу капіталу та зростання, лише тільки розмірами свого ринку та економіки США принесуть зростання економіці світу.”
Однак США можуть не лише спонукати світове зростання, але і гальмувати його.
І якщо певна протекціоністська риторика Трампа втілиться в життя, це принесе серйозні проблеми, вважає економіст Наріман Бехравеш.
“Якщо від Трампа приходить популізм, що говорить про зростання – це добре. Ми думаємо, що це справді те, що врешті станеться, скоріше за все. Але якщо популізм буде протекціоністським, він може стати катастрофою для США, Китаю, багатьох інших частин світу. Це сценарій для рецесії.”
Якою б не була політика, 2017-й виглядає роком зміни політичних ліній у США, що матиме наслідки для всього світу.