3 вересня 2014 року народний депутат України Олександр Шевченко за участи Йошихіко Окабе, доцента японського університету Кобе Гакуін, активного популяризатора України в Японії, провів форум під назвою "Військовий союз між Японією і США: можливість для України".
Йошихіко Окабе не вперше в Україні, він уже зустрічався з представниками ВО "Свобода" Олегом Тягнибоком, Олександром Сичем, Юрієм Сиротюком. Свій виступ на форумі Й.Окабе розпочав хвилиною мовчання на вшанування пам'яти загиблих майданівців та українських солдатів на сході країни. Доповідь японця була українською мовою, знання якої він вдосконалював із часу свого минулого візиту. Йошихіко Окабе розповів про історію військових союзів Японії та специфіку японського військового договору зі США, згідно з яким Америка має захищати Японію в разі небезпеки, але Японія не зобов'язана захищати США. Також цей союз ефективний і в инших царинах, наприклад в економічній, бо дає можливість японським компаніям брати участь в урядових проєктах США, та в питанні подолання стихійних лих. "Україна має вихід до Чорного моря. Сусідня країна зараз агресивна і ворожа. Ця ситуація дуже схожа з нашою, бо Японія оточена морем і перебуває під загрозою китайської військової потужности. Але тільки одна різниця між Японією і Україною – це військовий союз з Америкою", – зазначив Окабе.
Олександр Шевченко свій виступ почав, наголосивши на різниці між згуртованим японським суспільством та українським, яке до останнього часу під впливом антиукраїнських сил було роз'єднаним та поляризованим. Депутат-свободівець розповів про теорію заколотницьких війн, розроблену в СССР (як приклади – підтримка повстанців в Африці, Азії, Латинській Америці), яку Росія вдосконалила, використавши дітей та жінок як живий щит для солдатів. Це відбувалось і в Криму, і відбувається нині на сході України, що є очевидним злочином проти людяности. Олександр Шевченко згадав тисячолітній японський досвід, коли суспільство було єдиним та справедливим у питаннях власности та розподілу прибутків. Саме тому в Японії, на відміну від України, немає олігархів, які виводять кошти в офшори.
Олександр Шевченко розповів про свій революційний законопроєкт, який він готує разом із народним депутатом Тарасом Осауленком, після ухвалення якого має бути встановлена справедлива система розподілів прибутків. Цей законопроєкт об'єднав би схід і захід України. Щодо співпраці зі США, на думку Олександра Шевченка, у нас є великий потенціял для співпраці, наприклад, у ракетній та космічній галузі та в инших царинах.