Музична подорож в історію про рабство від Жорді Саваля

Views 1

Відомий іспанський композитор і скрипаль Жорді Саваль зібрав музикантів з Європи, Африки та Південної Америки в Брюсселі на музичну подорож у 400 років історії рабства.

У “Шляхах рабства” Саваль поєднав музичні твори, які пов‘язані з місцями работоргівлі та масовими депортаціями африканців у 15-19 століттях. За словами каталонського композитора, музика найкраще допомагає зрозуміти минуле.

Жорді Саваль, композитор: “Ми зможемо побудувати нове майбутнє, лише якщо ми будемо знати історію від наших предків. Саме це спонукало мене підготувати цю роботу з історичною перспективою. Я вважаю, що мистецтво і музика просто необхідні, щоб краще зрозуміти, що відбулося у нашій історії.”

“Шляхи рабства” вшановують також усіх жертв работоргівлі. На концерті виступили музиканти з Малі, Мадагаскару, Марокко, Бразилії, Мексики, Колумбії, Аргентини та Венесуели. Серед них — венесуельський співак Іван Ґарсія:

“Відмінність шоу, яке нам презентує Жорді, в тому, що воно не обов‘язково демонструє красу. Натомість, нам пропонують музичні твори, які змушують замислитися над тим, що сталося у минулому, а також залишається і донині, але в інших формах, — про рабство.”

Між музичними творами зачитували тексти та афоризми про рабство Аристотеля, британського мандрівника та автора Річарда Ліґона, французького філософа Монтеск‘є, видатного борця за права темношкірих у США Мартіна Лютера Кінґа та нігерійського письменника і поета, Нобелівського лауреата з літератури Воле Шоїнки.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS