Згідно з останніми даними ЮНЕСКО, кожна друга дитина з 57 мільйонів тих, хто не ходить до школи, живе у зоні бойових дій. Попри намагання міжнародної спільноти, школи на цих територіях — це схованки і мішені, а не місце, де вчаться діти. Як цьому зарадити? Знімальна група “Світу навчання” навідалася до деяких зон конфліктів і дізналася про ситуацію більше.
—————————-
Ірак: коли у школі хтось живе
Населення півночі Іраку потерпає від атак, які змусили тисячі людей, зокрема представників меншини єзидів, залишити власні домівки. У курдських містах школи перетворились на житло для біженців. Чи можуть діти вчитися у таких умовах?
—————-
Україна: діти з Криму і Донбасу починають з чистого аркуша
Родини, які залишили свої домівки через збройні конфлікти, що торкнулись їхніх міст і сіл, мають адаптуватись до нових умов. Для деяких це означає — перейти на іншу мову. Репортаж про родини біженців з Криму та Донбасу, які звикають до нового життя на новому місці.
——————-
Афганістан: покоління “мирних дітей”
Афганістан — країна, що жила у стані війни впродовж десятиліть. Не одне покоління тутешніх дітей бачило на власні очі насильство і кров. Ми дізнались про ініціативу, яка вчить афганську молодь відмовлятися від агресії і обирати мирний шлях. Чи може це щось змінити?