Гарячі дебати щодо боротьби із змінами клімату очікуються на дводенному саміті Євросоюзу у Брюсселі. Проти пропозицій Єврокомісії найбільше виступають такі країни, як Британія, а також Польща і ще шість східноєвропейських членів ЄС. А ось погляд Німеччини, що його висловила канцлер цієї країни Ангела Меркель:
“Я поки що не можу сказати, чи досягнемо результатів. Німеччина підтримує обов“язкове скорочення викидів вуглекислого газу на 40% до 2030 року. Це вимагатиме величезних зусиль, тож переговори будуть нелегкими. Також, звичайно, ми повинні гарантувати, що ми залишаємося конкурентоздатними на міжнародній арені”.
Окрім Німеччини, також скандинавські країни підтримують пакет Єврокомісії щодо боротьби із змінами клімату. А Франція до того ж оптимістично налаштована: мовляв, країни ЄС дійдуть згоди. Ось що заявив президент цієї країни Франсуа Олланд після прибуття на саміт:
“Я думаю, що домовимось.Чому? Тому що ставки є дуже високими – і для світу, і для Європи, яка має бути взірцем, і для Франції”.
Ситуація в Україні є також однією з тем саміту. Його учасники обговорять конфлікт між Києвом та Москвою, а також зменшення енергозалежності від Росії. Це питання стало особливо актуальним зараз, під час українсько-російської кризи. Наш кореспондент розповідає про подальший перебіг зустрічі:
“Після гарячих дебатів щодо клімату лідери обговорять ще одну важливу тему, де вони мають більше згоди: це – боротьба з епідемією лихоманки Ебола, затвердження імені нового координатора, заходи з моніторингу, надання коштів, сума яких може становити до 1 млрд євро”, – повідомляє Ізабел Маркеш да Сілва.