А ви знали, що роботам вже понад 500 років?

Views 1

Вони можуть виглядати футуристичним прикладом високих технологій чи навіть наукової фантастики – людство намагається внести роботів і механізми у наше життя впродовж уже кількох століть.

The #Robots are here! Discover their incredible 500-year story in our new exhibition https://t.co/IDe3T95oG3 pic.twitter.com/aYvQcJk0TI— Science Museum (@sciencemuseum) February 7, 2017

Все почалося ще зі “Срібного лебедя” – годинникового механізму у XVIII столітті. Тепер у Лондонському музеї науки ціла експозиція, де досягнення людства представлені у 100 експонатах – від примітивних механізмів до надсучасних інтерактивних дронів.

Terminators, swans and robo-monks: 500 years of #robots at the London sciencemuseum https://t.co/Kjp2gk0Xhl pic.twitter.com/tYLxD8U9W5— CNET (CNET) February 8, 2017

“Роботи, як автоматичні механізми, які можна програмувати, існували вже кілька сотень років тому. Історія про роботів у Музеї науки починається 500 років тому, це унікальні артефакти, але ми знаємо про них лише з літератури, бо першим згадкам про роботів набагато більше років, ніж півтисячоліття”, – розповідає куратор виставки Лінг Лі.

Роботи часто з‘являлися у поп-культурі, а вперше слово “робот” було використано у 1920 році. На виставці представлена копія Марії з науково-фантастичного фільму “Метрополіс” 1927 року, а також Термінатор.

Нині роботи більше не сприймаються як ті, хто намагається загарбати нашу планету, навпаки, тепер вони – помічники людей. В експозиції представлені так звані коботи від слова collaboratе – співпрацювати. Вони розумні, гнучкі і можуть виконувати дуже чіткі завдання.

How brilliant is the human body, to move without all this? #Robots sciencemuseum pic.twitter.com/c505Hb29hX— Deborah Bull (BullDeborah) February 7, 2017

“Це питання, яке ми ставимо людям на виставці, які можуть власними очима побачити коботів, що зараз працюють на заводах поруч із людьми. Питання насправді дуже серйозне – наскільки далеко ми дамо сучасним роботам увійти у наше щоденне життя, і яку частину роботи ми їм готові віддати?”, – каже Анна Даррон, працівниця Лондонського музею науки.

Сучасні технології дозволяють вченим створити робота, який може займатися майже тією самою роботою, що і людина. Але чи в усіх галузях він зможе так само ефективно працювати?

Виставка роботів триватиме у Лондонському музеї науки до 3 вересня.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS