Політична криза у Румунії, що виникла довкола закону про декриміналізацію деяких корупційних злочинів, дедалі заплутується.
Міністр юстиції країни заявив, що уряд працює на іншим, більш комплексним документом, що має прийти на зміну раніше відкликаному законопроекту.
Від своїх початкових планів кабінет міністрів відмовився під тиском акцій протесту, а також заяв опозиції та Євросоюзу, які висловлювали занепокоєння тим, що уряд згортає боротьбу з корупцією.
Експерти кажуть, що випадок Румунії не унікальна.
“Спроби захистити від кримінальної відповідальності високопосадовців, головним чином, політиків, здійснювали вже не раз. Один із чудових прикладів – Берлусконі, екс-прем‘єр Італії, який спробував всіма доступними йому юридичними засобами домогтися імунітету для таких, як він. Це постійна боротьба – між тими, хто домагається покарання за корупцію і тими, хто намагається уникнути таких звинувачень та покарань,” – говорить Лора Стефан, міжнародний експерт з питань боротьби з корупцією та верховенства права.
Протести у Румунії тривають вже кілька тижнів. На вулиці міст по всій країні виходять сотні тисяч людей, які не згодні з пом‘яшенням покарань за корупційні злочини.
Багато хто вважає, що нововведення мали на меті захистити відомих політиків, які фігурують у корупційних скандалах.
Не виключено, що реакцією громадськості на новий законопроект уряду може стати новий спалах протестів.