Євросоюз розглядає ідею про фінансування таборів у Лівії, де будуть розглядати справи мігрантів у намаганні зменшити кількість людей, що прибувають до Європи через Середземне море. Це питання обговорювали міністри внутрішніх справ ЄС на зустрічі на Мальті. Кармело Абела, мальтійський міністр внутрішніх справ, уважає, що нинішня система прийому й розподілу біженців не працює:
“Як країна, що головує в ЄС, ми активно працюємо навіть на двосторонній основі, зустрічаючись з державами-членами, щоб краще зрозуміти їхні позиції, а також щоб краще зрозуміти, як нам разом рухатися уперед, щоб дійти хорошого компромісу і знайти хороше рішення, як реформувати Дублінську систему”.
Найбільше від напливу біженців потерпають Італія і Греція. 90 із 180 тисяч усіх поданих заявок на надання притулку припадає на Італію. Водночас поразки зазнає схема розподілу біженців. Так, країни Євросоюзу мали б розмістити в себе 160 тисяч людей, які нині перебувають на італійській та грецькій території. Однак удалося перерозподілити тільки 11 тисяч біженців.
Євросоюз дедалі зміцнює контроль на кордонах та домовився з Туреччиною про відправлення назад мігрантів. Тож якщо 2015 року їх прибуло більше мільйона, то минулого року ця цифра скоротилася втричі.
ЄС також пропонує гроші та іншу допомогу країнам на Близькому Сході й Африці, звідки походять мігранти. На початку лютого на Мальті пройде неформальний саміт ЄС на тему міграції.