Президент Франції Франсуа Олланд відвідав Ірак у понеділок за умов максимальних заходів безпеки, і це не дивно: за кілька годин до його візиту черговий вибух у Багдаді, відповідальність за який взяв на себе ІДІЛ, забрав понад 30 життів.
Президент Олланд – єдиний з лідерів Заходу, хто відвідав Ірак від початку військової операції проти ІДІЛ два роки тому, при чому він робить це вдруге. Мета – продемонструвати рішучість у боротьбі з тероризмом.
“Ви продовжували нормально жити, працювати, насолоджуватися життям і свободою. Ви можете пишатися собою, але ми досі не покінчили з гідрою тероризму, і ми надалі битимемося з ним за межами Франції, аби убезпечити нашу країну. Саме на це спрямовані наші військові операції у Малі, Сирії та Іраку, і саме до Іраку я вирушу за кілька днів, аби особисто привітати наших солдатів”, – сказав президент у новорічному зверненні до французів.
Франсуа Олланд, який залишить посаду цього року з найнижчим рейтингом у новітній історії, може також вважатися і найвойовничішим президентом в історії 5-ї республіки. Саме за його правління французькі сили були найбільш задіяні в операціях за межами країни, зокрема в Іраку, де контингент Франції у міжнародній коаліції поступається лише американському.
Від вересня 2014-го Франція надіслала до міжнародного контингенту атомний авіаносець і 2 фрегати, 18 винищувачів “Рафаль” і 6 бомбардувальників “Міраж”, а також тисячу вояків. 12% авіаударів коаліції проти терористів припадають на Францію – більше завдали лише США.
Рішення про участь Франції у міжнародній операції було ухвалено у вересні 2014 року, а перших ударів завдано за кілька днів після попереднього візиту Олланда до Іраку. Тоді Париж твердив, що не планує участі в операціях у Сирії, але і це рішення було переглянуто наприкінці 2015-го.
1.47 Visit in Mali 2013
Військове залучення на Близькому Сході стало не першим для Франції за президентства Франсуа Олланда. Ще у січні 2013 року він надіслав війська до Малі, щоби очолити міжнародну антитерористичну коаліцію у тій країні, у грудні того ж року операцію було розширено і подовжено до кінця 2015-го.
Фактичним водорозділом стали для Франції терористичні напади у Парижі у січні 2015 року. Після них президент Олланд назвав одним зі своїх пріоритетів боротьбу з угрупуванням “Ісламська держава”, аби гарантувати безпеку всередині Франції.