До офіційного затвердження результатів президентських виборів у США колегією виборців залишається 5 днів. Обрання Дональда Трампа на посаду господаря Білого Дому викликає занепокоєння щодо майбутнього не лише у багатьох американців, але і у громадян інших країн.
Ньют Ґрінґіч, колишній спікер Палати представників, а нині радник Дональда Трампа, вважає, що той залишиться вірним даним обіцянкам змін:
Ньют Ґрінґіч, колишній спікер Палати представників, нині радник Дональда Трампа:
“Енергію йому дає усвідомлення того, що він є голосом американського народу, а не Вашингтона. Для нього важливо бачити тих 10, 15, 20 тисяч людей, які служать йому нагадуванням того, що він говорить від їхнього імені. І саме тому він має такий моральний авторитет, якого ніхто ані у бюрократичному апараті, ані у Конгресі не має.”
За 39 днів до перебрання від Барака Обами обов‘язків президента США опитування громадської думки свідчать не на користь Трампа: 58% американців не сприймають його як президента (дані Pew Research Center). Цей показник — найгірший за всю історію, зареєстрований одразу після обрання нового президента.
Елейн Камарк, Інститут Брукінґс, колишній радник президента Клінтон:
“Якщо підсумувати одним словом, я вважаю, що це президентство буде дуже хаотичним. І від цього ніхто не виграє. Ані галузь міжнародних відносин, ані бізнес. Відсутність дисципліни є дуже серйозною проблемою.”
Із Вашингтона передає наш кореспондент Штефан Ґробе:
“Ніхто не знає, яким буде президентство Дональда Трампа. Якщо подивитися, яких людей він призначив, то нова адміністрація складатиметься з осіб, які не мають досвіду і які стоять на консервативних позиціях.”