Bántalmazott és elhagyott gyerekeknek, fiataloknak nyújt menedéket az a speciális otthon, amelyet Madagaszkár fővárosának szomszédságában működtet egy civil szervezet.
Az itt élő kamaszok többsége lány. Az ügyükben eljáró bíróságok utalják be őket ide, ahol gondoskodnak róluk, iskoláztatják őket, és a nagyobbaknak munkát is adnak, így pénzt is kereshetnek.
Egy ideje mosható egészségügyi betéteket varrnak.
A projekt egyik vezetője azt magyarázza, hogy ez azért nagy segítség a szegénységben élő lányoknak, asszonyoknak, mert gyakorlatilag annyiból megkapják az akár egy évig is kitartó egészségügyi betétet, amennyiből legfeljebb egy csomag eldobható betétet vehetnének. Mindkettőért kb egy amerikai dollárnak megfelelő ariary-t kell adniuk.
Madagaszkár a világ negyedik legnagyobb szigete az Indiai-óceánon, Afrika délkeleti partvonala mentén. Egykori francia gyarmat, a világ egyik legelmaradottabb állama, ahol a lakosság 80 százaléka a mezőgazdaságból, a halászatból és a fakitermelésből él. Ezek adják az export 70 százalékát is.
A főváros szomszédságában működő gyermekotthon egyik lakója, egy fiatal lány azt mondja, ő is ilyen egészségügyi betétet használ, kényelmes, és könnyű kezelni. Mindig nett és tiszta a nehéz napokon is.
Az itt élő fiatalok, akiket az erőszak és a nyomor elől mentenek a hatóságok, nem csak ezzel foglalkoznak. Többféle környezetkímélő projekt fut, amelyek elsődleges haszna, hogy lehetővé teszik az otthon fennmaradását. Az adományokból ugyanis költségeiknek csak alig több mint felét tudják fedezni.