Італія: інноваційне виробництво пластику, який менше шкодить довкіллю

Views 6

В італійському селищі Боттріґе відкрився перший завод з виробництва хімічного компоненту пластикової продукції з відновлювальних джерел – цукру та води.

Сполука називається біо-бутанедіол. Вона буде використовуватися в першу чергу для виробництва пластику, здатного розкладатися біологічно. Наприклад, для пластикових пакетів для фруктів та овочів чи інших пакетів для покупок.

“Біо-бутанедіол – поширений у різних напрямках хімічної промисловості та в електроніці, у великій кількості пластикових виробів. Інновація тут полягає у трансформації виробництва через хімічні процеси, що мають за основу пальне до хімічних процесів за участі цукру, які є набагато більш дружні до довкілля,” – говорить виконавчий директор заводу Mater-Biotech Стефано Дессі.

Досі виробництво бутанедіолу відбувалося тільки з використанням корисних копалин. Процес трансформації цукру у бутанедіол займає кілька днів і починається у невеликій стерильній кімнаті.

“Перший етап виробництва відбувається у лабораторіях та складається з підготовки інокулюма. Ми беремо заморожений мікроорганізм у скляній ємності і дозволяємо йому рости за умов контрольованої температури. Коли він виростає, з інокулюмом розпочинається стадія ферментації,” – Енріко Касарето.

На цьому етапі мікроорганізми трансформуватимуть цукор у біо-бутанедіол. Використання цієї технології збільшить частку відновлюваної складової з 36% до 61%, що, своєю чергою, зменшить парникові викиди на 10-15%.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS