Німецька економіка не відчула на собі негайного ефекту від загальної непевності, що її викликала перемога Дональда Трампа на виборах у США. Це констатують аналітики Інституту економічних досліджень країни, які не зафіксували суттєвих змін індексу ділової активності.
Unfazed by Trump, German business climate remains steady – Reuters https://t.co/SGA8eX4KHW— Germany watch (@Germanywatch) 24 novembre 2016
Але не виключено, що певний негативний вплив дасться взнаки першій економіці єврозони трохи пізніше.
“На цю мить ми не спостерігаємо значного впливу результатів виборів у США. Після референдуму про “Брекзит” наслідки почали відчуватися лише за два місяці. Саме у той період ми помітили ознаки невизначеності. Це може повторитися, і компанії поводитимуться більш скептично і обережніше у грудні. Зрештою, заяви Трампа дуже мінливі і непередбачувані. Тож спершу треба подивитися, чи виконає він все те, що обіцяв під час виборчої кампанії”, – зазначив Клаус Вольрабе.
Результати третього кварталу виявилися не надто втішними для Берліна. Зростання ВВП сповільнилося вдвічі, порівняно з попереднім триместром, і склало 0,2%. Попри високі обсяги споживання та збільшення державних витрат, пов‘язаних з розселенням мігрантів, економік а втратила оберти через скорочення експорту і зовнішньої торгівлі.
German govt saved Germany from slipping into recession in Q3 BUT business confidence at highest level since 2014. https://t.co/vYn3wbmSzy pic.twitter.com/JPdYHQouCm— Holger Zschaepitz (@Schuldensuehner) 24 novembre 2016
За попереднім прогнозом, очікують, що у четвертому кварталі німецький ВВП додасть 0,5%, а за підсумками року – 1,9%.