Глибокі таємниці ґрунтів Європи

Views 2

Хуліан Лопес Гомес, euronews:

“Ерозія, забруднення, зменшення біорозмаїття, урбанізація... Європейські ґрунти зазнають чимало загроз. Ці вчені на півночі Італії намагаються краще зрозуміти всі ризики, аби мати змогу знайти ефективні превентивні рішення”.

У цей сонячний день дослідники збирають зразки ґрунту. Ґрунтознавці, біологи, агрономи... Усі вони задіяні у комплексне дослідження, аби краще зрозуміти, що відбувається у нас під ногами. Цим фахівцям та їхнім численним колегам у Європі роботи не бракує.

Ойхане Фернандес Угальде, агроном, JOINT RESEARCH CENTRE:

“Ми назбирали 25 тисяч зразків ґрунту з усієї Європи. Зараз їх аналізують для вивчення фізичних, хімічних і біологічних властивостей”.

Хуліан Лопес Гомес:

“А як Ви обираєте об‘єкти для збору зразків?”

Ойхане Фернандес Угальде, агроном:

“Ми намагаємось відбирати такі території, які є однаково репрезентативними для усіх країн Європи. Ці зони також відбирають залежно від ґрунтового шару, використання, кліматичних умов та різних типів ґрунту, які там є”.

На цьому полі щойно зібрали кукурудзу. Дослідники кажуть, що тут є ознаки ерозії – одного з найголовніших ворогів ґрунту.

Дощі, неправильне сільськогосподарське використання і топографія – все це щороку призводить до переміщення майже двох з половиною тонн ґрунту з кожного гектару на поверхні родючих ґрунтів Європи.

Розуміння ситуації дозволяє дослідникам запропонувати методи уникнення ерозії.

Панос Панаґос, розробник моделей ґрунтових ерозій, JOINT RESEARCH CENTRE:

“Ми пропонуємо фермерам дієві способи, якими вони можуть зупинити ерозію. Ми радимо їм зменшувати обробку ґрунту, залишати рослинні рештки на полях. Ми також радимо їм зберігати траву на узбіччі полів. Дуже корисно, коли навколо поля росте трава”.

Ці вчені з Об‘єднаного дослідницького центру прагнуть якомога точніше зрозуміти, що відбувається з землею. Їхня робота дозволить Євросоюзу запровадити політику для правильного і сталого управління ґрунтами, чимало з яких опинилися під загрозою.

Ервін Джонс, ґрунтознавець, JOINT RESEARCH CENTRE:

“Для більшості людей ґрунт є джерелом їжі, тому що, наприклад, 99,9% калорій, які ми споживаємо, надходять із сільськогосподарської продукції. Однак, ґрунти також мають і інше призначення: очищення води, зменшення наслідків повеней, боротьбу з кліматичними змінами – вони вилучають двоокис вуглецю з атмосфери і блокують його під землею. Вони також захищають нас від впливу забруднення”.

Аби виконувати всі ці функції, ґрунти повинні бути в гарному стані. Ознакою здорового ґрунту є біорозмаїття, яке вони містять. Дослідники також збирають зразки у лісах для подальших біологічних аналізів.

Альберто Орджацці, біолог-ґрунтознавець, JOINT RESEARCH CENTRE:

“За нашими оцінками у кожному гектарі ґрунту міститься близько 5 тонн живих організмів. Цю кількість можна порівняти з вагою приблизно 100 овець”.

Традиційні біологічні аналізи потрібно поєднувати зі складними дослідженнями ДНК, аби точніше класифікувати різні т

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS