Обрання президентом США Дональда Трампа сколихнуло і науковий світ. Адже у планах Трампа, який вважає глобальне потепління вигадкою, спалювати якомога більше “милої нафти”, скасувати Паризьку кліматичну угоду та урізати федеральне фінансування програми ООН із глобального потепління, на чому за 8 років США зекономлять 100 мільйонів доларів.
“Я не стурбована, але розумію, що в нашій сфері настали тяжкі часи. Це не буде легкою прогулянкою в парку, але ми готові до викликів та ми думаємо, історія, рушійна сила та світ на нашому боці, адже всі країни на нас розраховують,” – каже Тіна Джонсон з американської неурядової організації з боротьби зі змінами клімату.
Демонстрації проти політики Трампа докотилися і до Африки: в Марракеші делегати всесвітньої конференції ООН зі змін клімату влаштували протест.
“Для США та Китаю питання змін клімату завжди було не тільки питанням довкілля, але й геополітичним фактором у відносинах двох найбільш вагомих країн світу,” – каже Лі Шуом з Ґрінпісу.
Головну Паризьку кліматичну угоду США мали ратифікувати цього року. Відмова настільки великого емітента, як Штати, може сповільнити процес її імплементації, хоча санкцій за це не передбачено.