Якість повітря у мегаполісах стає дедалі гіршою, і в новому звіті ООН йдеться про серйозний ризик, який це викликає для населення і особливо молоді.
Яку роль тут може відіграти технологія? З метою це з‘ясувати дослідники приїхали до Тель-Авіва на саміт, який продемонстрував новітні досягнення у поновлюваній енергії, яку можна використовувати у транспорті.
Серед експонатів – електричні мотоцикли та літаки, двигуни на водні та програмне забезпечення для електромобілів.
Еял Рознер очолює урядову програму “Fuel Choices Initiative”:
“Ми намагаємось стати каталізатором для всього світу для того, аби зменшити його залежність від нафти. І ми б хотіли перетворити Ізраїль на ключовий центр нових технологій. У нас є ноу-хау, велика кількість партнерів в усьому світі. І це наш день. Ми зібрали тут експертів і намагаємось вчитися, намагаємось започаткувати цілий процес створення світу, вільного від нафти, від пального”.
Цей саміт – вже четвертий і відбувається щороку. У списках делегатів тисячі компаній, які зацікавлені у альтернативних джерелах енергії.
Дослідники з Аріельського університету, наприклад, сконструювали двигун на водні для елетромобіля.
Алекс Шехтер – працівник університету:
“Ми розробили систему, яка може генерувати водень для електромобіля. Вона побудована на хімічній реакції, яка відбувається, коли запускаєш двигун. Водень починає циркулювати, з‘являється елетроенергія, батареї заряджаються, можна рухатись! Але особливість нашої системи у тому, що водень зберігається дуже щільно – не так, як у паливному баку, під високим тиском та з низькою щільністю енергії.”
Заміна бензинових машин на електричні мала б величезний вплив на життя людей.
Замість важких батарей споживачі могли б використовувати розчин солі у воді.
Знову Алекс Шехтер:
“Кількість енергії, яку має кілограм цього розчину, дорівнює 28 кілограмам батарей у енергетичному вимірі. Отож, замість того, аби везти батареї, можна взяти сіль, розчинити її у воді та отримати ту саму кількість енергії, яка вам була необхідна”.
Ще один приклад новітніх технологій – електричний літак, який може оновити цивільну авіацію.
Це винахід компанії Aviation Ltd – дрон, який може перевозити невеликі групи людей.
Омер Бар Йохей – очільник компанії:
“На нашу думку, нам необхідні нові транспортні засоби, і цим засобом може бути електричний літак. За мною ви бачите модель такого літака. Він може транспортувати 6 людей, подолати відстань у 1000 кілометрів зі швидкістю 400 км на годину. І це коштуватиме приблизно стільки ж, скільки коштує квиток на потяг. Або пересування автомобілем”.
Зменшення витрат на транспорт та скорочення емісій двоокису вуглецю – одне з найголовніших завдань людства. Його виконання великою мірою залежить від науковців та винахідників, тих, хто розробляє нові технології.