Шанс на примирення після півстолітньої війни з‘явився у колумбійців. У неділю громадяни країни голосують на референдумі щодо припинення протистояння із Революційними збройними силами Колумбії (FARC). Угоду про примирення підписали на цьому тижні президент країни Хуан Мануель Сантос і лідер FARC Тімолеон Хіменес, відомий також як “Тимошенко”.
“Ті, хто голосують “так” не лише покладуть край FARC, як воєнізованій організації, але й відкриють нові шляхи для розвитку Колумбії. Люди мають право сказати “ні”, однак важливо розуміти наслідки такої позиції. Усі ми, колумбійці, сьогодні вирішуємо долю країни”, – заявив голова урядової групи на переговорах Умберто де ла Калле Ломбана.
Підтримати примирення категорично відмовився колишній президент країни Альваро Урібе. Разом зі своїми прихильниками він взяв участь в акції протесту у Картахені. Урібе виступає проти беззастережної амністії повстанців і їхнього переходу у політичну опозицію.
“Ми голосуємо на референдумі “ні”, але із солідарності із прихильниками примирення, заявляємо, що теж хочемо миру. Проблема для нас не у самому примиренні, але у тих конституційних змінах, які можуть послабити нашу демократію перед загрозою тероризму”, – заявив екс-президент Колумбії Альваро Урібе.
У разі підтримки мирного процесу на референдумі, ліворадикальний рух FARC стане політичною силою в країні.
З Боготи передає кореспондент euronews:
“Ні дощ, ані підйом протестних настроїв не зупинили хвилю демонстрацій в країні на підтримку мирного процесу. За даними останніх соцопитувань, 67% колумбійців підтримають на референдумі ідею примирення”.