В Угорщині мусульмани відчувають себе відкинутими та вважають, що стають першочерговою ціллю антиіммігрантською кампанією. Виступи політиків проти прийняття біженців посилилися напередодні референдуму 2 жовтня. На ньому угорці повинні визначитися, чи приймати принцип квот ЄС на надання притулку біженцям в Угорщині без схвалення національним парламентом.
Ось як це бачить імам з Будапешта Тайсер Салех: “Ми можемо сказати, що антимігрантська кампанія спрямована насправді проти ісламу. Такою її бачить більшість людей. Адже переважна більшість мігрантів — мусульмани, тому кампанія — проти ісламу. Мусульмани в Угорщині відчувають шкоду від неї.”
Щоб змінити ставлення до ісламу та відкрити для угорців мусульманську спільноту, активісти влаштували показовий тур у Будапешті під назвою “Мусульмани живуть серед нас”.
Тімеа Нагі, угорська мусульманка: “Я починаю відчувати, що моя власна батьківщина відкидає мене. Я вважаю себе хорошою громадянкою Угорщини, і я хочу такою бути. Однак людей оточує такий обсяг пропаганди, і вони настільки вразливі, що це часто змушує їх замислюватися.”
В Угорщині при владі праві на чолі з прем‘єром Віктором Орбаном, який негативно висловлювався щодо прийому мігрантів-мусульман. У парламенті також присутні ультраправі, які стоять на ще радикальніших антимігрантських позиціях.
Хмизу до вогню негативного ставлення до шукачів притулку з мусульманських країн додали теракти ісламістів у Німеччині, Франції та Бельгії.