Європейська кіноакадемія роздала цьогорічні нагороди

Views 5

У Ризі, яка цьогоріч була європейською культурною столицею, пройшла 27-ма церемонія вручення нагород Європейської кіноакадемії. Це еквівалент нагороди “Оскар” у США.

Німецький режисер Вільм Ведерс – президент Європейської кіноакадемії – підкреслює важливість європейського кіно:
“Європа потребує європейських фільмів, адже кіно – це мова емоцій. Дуже часто Європу розглядають як фінансову та економічну структуру, а не як “емоційну батьківщину”, і саме тут починається роль кіно”.

Нагороду за загальний внесок у європейський кінематограф цьогоріч отримав британський кінорежисер, продюсер, сценарист на відеохудожник Стів МакКвін.

“Кіно – могутня зброя, кіно здатне змінити життя, впливати на уми. Я вважаю, що митці несуть відповідальність не тільки за те, що, власне, ми робимо, а за те, яким чином ми проштовхуємо вперед ідею людськості”, – сказав СТів МакКвін ан церемонії вручення нагороди.

Його останній фільм “12 років рабства” виграв нагороду Американської кіноакадемії”, нагороди BAFTA та “Золотий глобус” у категорії “найкращий фільм”.

2011 року він зняв стрічку “Сором” з Майклом Фассбендером у головній ролі: про сексуально одержимого чоловіка, чиє життя раптово змінюється після появи його дивакуватої сестри.

Прем‘єра його дебютного фільму “Голод” – про страйк-голодування в Ірландії 1981 року – відбулася на Каннському кінофестивалі 2008-го. МакКвін виграв тоді “Золоту камеру” – нагороду, яку вручають за найкращий дебютний повнометражний фільм.

“Це нагорода від світового кіно, а не за внесок у кінематограф упродовж всього життя: я ж бо встиг зняти лише три фільми, тож озиратися особливо немає на що. Потрібно дивитись вперед, як то кажуть : “Поживемо – побачимо”, працювати більше і краще, знімати цікаві фільми, а далі: хай буде що буде”, – додав Стів МакКвін.

Нагороду за найкращу чоловічу роль отримав британський актор Тімоті Сполл за роль художника-пейзажиста 18 століття Вільяма Тернера у біографічній стрічці “Містер Тернер” режисера Майка Лі.

“Працювати з Майком завжди надзвичайно приємно, він вимагає від вас співтворчості, зокрема, в тому, що стосується вашого персонажа, – зазначив Тімоті Сполл.

І додав:
“Привіт, Майку, поглянь-но на це, я отримав це за “Містера Тернера” – за всіх нас... Поглянь, що ми отримали за цей фільм, це чудово”.

Французька актриса Маріон Котіяр отримала нагороду за найкращу жіночу роль – у фільмі “Два дні, одна ніч”. Вона знялася в ролі молодої матері Сандри, яка перебуває на межі нервового зриву.

Нагороду в категорії “найкращий анімаційний фільм” отримала стрічка “L’arte della felicità” (“Мистецтво щастя”), яка є режисерським дебютом Алессандро Рака. Це історія водія таксі в Неаполі, який намагається “перетравити” смерть свого брата, що зник у Тібеті десять рокі тому. Кожен із пасажирів, яких він підвозить – співак, диктор радіо, старий дядько та інші – несе в собі якусь часточку брата, якого йому так бракує.

Польський фільм “Іда” виграв одразу 5 нагород Європейської кіноакадемії, в тому числі в категоріях “найкращий фільм” і “найкраща режисура” для Павела Павліковського. Дія стрічки відбувається в ПНР у 60-х роках: молода дівчина, яка готується стати черницею, напередодні складення довічних обітів дізнається правду про своє походження та історію своєї родини.

Обидві актриси, які знялися у фільмі – Агата Тшебуховська і Агата Кулеша – були номіновані на нагороду “найкраща жіноча роль”.

“Завдання кіно – не просто викликати емоції, змушувати аудиторію сміятись і плакати, але створити своєрідну мову, яка передбачає більше, ніж можна сказати за допомогою слів, і яка надовго залишається у пам‘яті людей
та їхній уяві”, – сказав Павел Павліковський.

“Польський режисер має всі підстави радіти – його чорно-білий фільм “Іда”, що відповідає найвищим художнім стандартам, зустрівся з неймовірним успіхом тут, на церемонії нагородження Європейської кіноакадемії”, – передає з Риги кореспондент Євроньюз Вольфґанґ Шпіндлер.

Share This Video


Download

  
Report form