У Буркіна-Фасо оголошено надзвичайний стан після масових протестів проти повторної участі президента Блеза Компаоре у виборах. У минулі два дні десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці у столиці Уагадугу.
Уранці у четвер уряд повідомив про відмову від законодавчих змін, які дозволили б Компаоре знову висуватися на виборах.
Проте ввечері четверга військовий речник повідомив про розпуск парламенту та уряду: “Натомість ми створимо тимчасові органи влади, проконсольтувавшись з усіма партіями. Повернення до нормального конституційного ладу можна очікувати не більше, ніж за 12 місяців.”
Президент Блез Компаоре керує західноафриканською країною вже 27 років, прийшовши до влади у результаті військового перевороту. Відтоді він чотири рази перемагав у президентських виборах. За конституцією Компаоре не має права висуватися на вибори, плановані раніше на наступний рік, через що він і розпочав процес внесення відповідної поправки до законодавства. Саме розгляд поправки і спричинив початок протестів.
Демонстранти захопили і підпалили не лише парламент, але й штаб-квартиру урядової партії. Поліція застосувала проти них водомети та слізний газ.
Наразі у Буркіна-Фасо запроваджено комендантську годину.