Лідери Німеччини, Франції та Італії наразі залишили осторонь суперечки щодо фіскальної дисципліни та політики “затягання пасків”, аби врятувати європейську молодь від безробіття.
На саміті ЄС у Мілані, що цілком присвячений працевлаштуванню, європейські лідери домовилися якомога швидше виділити 6,4 млрд євро, аби допомогти 5 мільйонам європейських молодих безробітних. Про цю суму було домовлено ще на попередніх зустрічах.
Говорить президент Франції Франсуа Олланд:
“Програма працевлаштування молоді має стати для нас частиною плану підтримки економічного зростання в Європі. Для Європи на карту поставлено дуже багато. Якщо вона не зможе дати надію новому поколінню, то люди відвернуться від неї. Ми бачимо цей ризик, бачимо цю небезпеку. Європа має знову стати місцем, де молодь має шанс.”
Франція вважає, що 6,4 млрд євро – недостатньо, аби подолати проблему і наполягає на виділенні додаткових коштів. Водночас Німеччина твердить, що потрібно, перш за все, реформувати систему.
“Питання у грошах. Нам треба буде забезпечити приплив фінансів. Це наша основна мета. Звичайно, потрібно інвестувати. Але головне питання – куди інвестувати. Для цього треба знати, за якими робочими місцями майбутнє, а які лишаються у минулому,” – сказала канцлер Німеччини Анґела Меркель.
Загалом позиції ключових гравців ЄС лишаються незмінними – Франція та Італія виступають за пом‘якшення режиму бюджетної економії заради економічного зростання, у той час як Німеччина наполягає, що, аби вийти з кризи, треба й далі “затягати паски”.