США та Європейський Союз розпочали у містечку Чеві-Чейс, що у штаті Меріленд, сьоме коло перемовин у намаганні досягти угоди під назвою Трансатлантичне торговельне й інвестиційне партнерство (ТТІП). Участь у них беруть урядники середньої ланки.
Прихильники угоди вважають, що вона підвищить рівень життя з обох боків Атлантики. Така думка, зокрема, в посла ЄС до США Жуао Вала де Алмейди:
Жуао Вал де Алмейда, посол ЄС до США:
“Якщо ми досягнемо цієї угоди, то матимемо вплив на встановлення найвищих у світі стандартів щодо захисту довкілля, споживачів та охорони здоров‘я. Ми будемо у кращому становищі для того, аби втілювати, захищати та просувати наші цінності та наші принципи...
Останні тижні і місяці принесли величезні виклики для безпеки наших людей, а також для цінностей, що є засадничими для наших суспільств. ТТІП є способом відповіді на ці занепокоєння”.
Дрібніші аспекти потенційної угоди невідомі. Перемови провадять бюрократи ЄС та США поза увагою медіа. Критики кажуть, що угода покликана дереґулювати все: від фінансів до ринку праці та інтелектуальної власності, від чого виграють корпорації.
Кореспондент Євроньюз передає із Чеві-Чейсу, штат Меріленд:
“Перемови щодо Трансатлантичного торговельного й інвестиційного партнерства тривають у будівлі за мною. Вони пробігають ось уже рік, але результати викликають більше сумнівів, ніж будь-коли. Листопадові вибори у США матимуть непередбачувані наслідки для ТТІП. Багато європейських критиків ТТІП будуть лише раді провалові проекту”.