Європейський Союз та Канада зрештою готові оголосити про укладання угоди про вільну торгівлю. 26 вересня в Оттаві планують заявити про завершення переговорів, хоча ні про підписання, ні про парафування документу поки не йдеться. Більше того, кілька європейських країн наполягають на перегляді тексту.
«В цій угоді є дуже особливий механізм, який дає право інвесторам звертатися до судів, коли рішення влади їх не влаштовують, і можуть завадити прибуткам. Наприклад, американьска компанія може вимагати від уряду Канади 250 мільйонів доларів компенсації через заборону на видобуток сланцевого газу”, – каже французький депутат Яннік Жадо.
Інші впевнені, що арбітражні суди вже стали реальністю в міжнародній торгівлі. Тож, для захисту бюджетів треба вимагати певних гарантій.
«Я не очікую, що будуть внесені зміни до тексту. Нам потрібна юридична вичитка, експерти мають подивитися на всі деталі та юридичні аспекти. Можливо це приведе до певного уточнення. Однак я проти початку нових переговорів. Цей процес вже тривав роки, переговори дуже складні, нам потрібно побачити текст перед голосуванням в Європарламенті”, – каже депутат з Нідерландів Марієте Шааке.
За оптимістичними оцінками, угода про вільну торгівлю між ЄС та Канадою набуде чинності не раніше 2016 року. До того її ще мають ратифікувати усі 28 країн-членів ЄС та Європейський парламент.