Як довго протримається коаліція на чолі зі США проти джихадистів в Іраку?

Views 0

Відколи 8 серпня США розпочали військово-повітряну операцію в Іраку проти джихадистів “Ісламської держави”, вони встигли долучили до свого плану цілу низку країн. Тепер до цієї коаліції готові доєднатися близько 50 держав. Вони надають різну допомогу – надсилають гуманітарні вантажі, приймають біженців, тренують іракських силовиків та беруть участь в авіаударах по позиціях ісламістів. Свій заклик Барак Обама виголосив до усього світу з трибуни Генеральної асамблеї ООН:

“Єдина мова, яку розуміють убивці – це мова сили. Тож Сполучені Штати Америки працюватимуть з широкою коаліцією, аби зруйнувати цю мережу смерті. І в нас є підтримка”, – розповів Барак Обама.

11 вересня в місті Джидда, Саудівська Аравія, держсекретар США Джон Керрі переконав на долучитися до цієї коаліції 10 арабських країн. Серед них Саудівська Аравія, Бахрейн, Катар, Йорданія, ОАЕ. Ці країни погодилися взяти участь в бомбових ударах в Сирії. Їх вважають союзниками Вашингтона на Близькому Сході після війни у Перській затоці 1991 року.

Авіабомбування в Сирії є набагато суперечливішими, ніж в Іраку. Адже США діють без згоди ООН, головно, через позицію Росії. Офіційний Дамаск також ніколи не просив про допомогу Вашингтона, на відміну від іракської влади.

Вашингтон також змушений проводити операції, аби жодним чином не допомагати режимові свого ворога Башара Ассада.

Помічником США у боротьбі проти сунітських джихадистів в Іраку став сусідній шиїтський Іран. І хоч Тегеран підтримує режим Башара Ассада в Сирії, в Іраку ж допомагає армії та курдським воєнізованим загонам Пешмерга, тобто діє на боці американців.

Щодо Туреччини, то її позиція з мінилася від обережності та байдужості до практичної допомоги з біженцями та доставленням гуманітарних вантажів.

Серед західних союзників США Франція веде перед. Вона першою долучилася до повітряної операції США в Іраку. У Британії усе наразі залежить від рішення, яке ухвалить парламент в п‘ятницю.

Австралія, Бельгія та Нідерланди також надсилають кілька своїх винищувачів та десятки солдат в Ірак.

ЄС охоче допомагає курдам в Іраку. Зокрема, Німеччина надіслала військову допомогу та влаштувала навчання для їхніх воєнізованих загонів, що також борються з джихадистами.

Невідомо, як довго протримається ці велика коаліція проти джихадистів “Ісламської держави“в Іраку та Сирії. У Вашингтоні прогнозують, що кампанія може тривати кілька місяців чи навіть років.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS