Коли кредитів багато, а грошей немає

Views 4

Немає грошей платити по кредитах.
Ця проблема знайома багатьом, зокрема багатьом у Південній Європі.

Споживчі позики, бізнес-кредити та іпотеки. Усе це бралося до кризи.

У Греції діє закон, що захищає іпотечних позичальників від виселення з будинків, за які їм немає чим платити. Але термін його дії збігає цього року.

Позичальники зізнаються:
“Я боюся втратити свій будинок. Не маю жодного уявлення, що мені далі робити. Потрібні адвокати, суди...я втратила останню надію. Все, що мені лишається – це чекати, що одного дня я лишуся на вулиці. Більше нічого. Я б дуже хотіла, аби мені допомогли.”

Таких в Греції дуже багато.

З Афін передає кореспондент євроньюз:
“За останні два роки греки перетворилися з позичальників на безнадійних боржників. Згідно з останніми офіційними даними, несплачені кредити сягнули обсягу у 77 млрд євро. Але багато експертів каже, що це – ще не межа”.

Греція – не одна. Про такі проблемні позики добре знають у всіх країнах Південної Європи. Тут криза вдарила найбільше.

В Іспанії обсяг несплачених кредитів загалом становить близько 180 млрд євро. З них 36 млрд євро – це іпотека.

В Італії загальний показник перевищив 172 млрд євро станом на липень.

Але незалежно від географії, історії людей дуже схожі. Хто ж він, стандартний боржник?

Експерти кажуть:
“Це – представник середнього класу з більшими чи меншими прибутками, але в межах цього сегменту. Сюди також входять ті, хто втратив роботу, ті, хто роботу зберіг, але отримує менше, аніж того вимагають кредити. Тут також підприємці, і це – найбільший удар по середньому класу.”

Це – ті, хто вже не платить. Але є ще інша категорія: позичальники, які платять, поки що. Якщо їм не допомогти зараз – вони дуже швидко перейдуть у категорію безнадійних боржників.

Грецький міністр з розвитку Нікос Дендіас каже:
“Ми пропонуємо використовувати кошти зі структурних фондів на те, аби субсидувати сплату відсотків за кредитами в Південній Європі. Якщо відсоткові ставки високі, це – тільки питання часу, як швидко ці борги стануть “безнадійними.”

Ані Греція, ані інші країни Південної Європи не просять додаткових грошей. Ми просимо про гнучкість у підході до використання доступних фондів, заради того, аби впоратися з кризою.”

Греція не може вийти з рецесії вже 6 років поспіль. Безробіття тут – найвище в Європі, а доходи населення загалом скоротилися на третину.

В Іспанії безробіття не набагато краще. І тут кредити, на які немає грошей, вже стали причиною не лише виселення з іпотечних помешкань, як в Португалії, але й призвели до самогубств.

Share This Video


Download

  
Report form