Про ухвалений на закритому засіданні Верховної Ради закон щодо статусу окремих районів Донеччини та Луганщини говорить представник партії “УДАР” Віталій Ковальчук:
“Там продемонстрована добра воля українського парламенту з приводу того, щоб врегулювати конфлікт. Але тепер будь-які інші кроки можливі тільки після виведення тяжких озброєнь, після здачі зброї”
Прибічники Юлії Тимошенко заявили, що в голосуванні участі не брали.
“На жаль, ці закони дають не мир, а можливість тим, кого ми ще вчора оголосили терористичними організаціями, сформувати свою міліцію, свої органи влади, суди і прокуратуру. Це є неприпустимим”, — сказав керівник фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв.
Як сприйняли звістку з Києва донбаські сепаратисти? Говорить Андрєй Пурґін, що називає себе віце-прем‘єром ДНР.
“Ми маємо почитати цей документ і взяти його до відома. Але варто пам‘ятати, що це — закон України, а в нас є своя Верховна Рада, яка ухвалює свої закони. Тобто ми маємо розуміти, що це — точка дотику для якогось діалогу. Не більше того”.
“Закон про особливий статус окремих територій Донбасу очевидно став результатом непростого компромісу. Настільки непростого, що депутати вирішили ухвалювати його у таємному режимі. Втім, чи запрацює цей закон, буде зрозуміло після місцевих виборів на Донбасі, які призначено на кінець цього року”, — передає з Києва кореспондент euronews Ангеліна Карякіна.