Денис Локтьє, euronews:
“Летючі роботи здатні простягти руку допомоги у небезпечних для людини ситуаціях. Безпілотні апарати, що мають точні маніпулятори, можуть переносити вантажі та зводити прості будівлі цілковито автономно. Ми у Севільї, де науковці та інженери випробовують цю технологію.”
Уявімо, що існує токсична зона, і нам необхідно щось звідти забрати. Летючий апарат тут може допомогти. Нам немає необхідності мати пілота з тим, аби принести те, що нам треба з тієї зони.
Говорить Анібаль Оєро Батуроне, професор інженерного факультету севільського універсистету:
“Ми поєднали контроль механічної руки з контролем летючої платформи. Тут необхідно контролювати дії обидвох одночасно. Робот визначає свою позицію, використовуючи GPS і відео камеру.”
Це все допомагає летючій машині зрозуміти, де знаходиться предмет, а також шукати предмети і комунікувати з ними.
Говорить Ґієрмо Ередіа, професор роботики севільського універсистету:
“Останньо роботи пришвидчили свій розвиток у геометричній прогресії. Головно вони концентрувалися на збиранні даних – вони були здатні мати на собі камеру і робити знімки тощо. А за останні 3-4 роки з‘явилися прилади, здатні комунікувати з предметами.”
Денис Локтьє, euronews:
“Отож, як саме облаштовані летючі роботи? Зазирнімо до інженерної лабораторії, аби розібратися.”
Летючі роботи, які забирають і переносять вантажі, постають дещо складним викликом. Вони потребують перекидання центру тяжіння з тим, аби балансувати перенесення вантажу, а також доволі точної у захваті, і легкої за вагою руки.
Говорить інженер-дослідник Міґель Анхель Трухійо Сото:
“Ця платформа є унікальною у світі, тому що поєднує руку з 6 вимірами свободи руху. Саме це ми й бачимо. Все це дозволяє підтримувати фіксовану позицію руки у просторі, навіть за умов руху робота.”
Міґель Анхель Трухійо Сото додає:
“Ця система дозволяє нам бачити те, що власне бачить сам робот, і те, як він рухається у просторі, аби знаходити і брати необхідні предмети.”
У найближчому майбутньому летючі роботи будуть здатні співпрацювати один з одним.
Анібаль Оєро Батуроне, професор інженерного факультету севільського універсистету:
“Поміж можливих напрямків використання цих роботів – перевірка, догляд та транспортування до
та з недоступних об‘єктів, а також евакуація людей у надзвичайних ситуаціях. Також йдеться про місії у космосі з догляду за супутниками.”
www.arcas-project.eu